Navigace:

Cena vody – vodné

Za vodu se musí platit. Ne ale všude. Z potoka nebo řeky si můžete nabrat vodu na mytí, zalévání a nic to nestojí. I voda pro naši potřebu ze studny je zadarmo. Platit se však musí za vodu vodovodní, kterou musely vodárny swiss replica watches vyčistit a dopravit až k nám. Pro mnoho lidí na světě představuje kohoutek s tekoucí pitnou vodou nedosažitelný luxus. (Právě ti nejchudší lidé na světě často musí platit pouličním prodavačům vody drahé peníze za vodu pochybné kvality, nebo pijí vodu ze špinavých řek nebo louží.) Cena vody u nás stoupá, což vede lidi k tomu, že s ní více šetří. Je to dobře? Z hlediska životního prostředí určitě ano. A kolik platíte za vodu u vás? Nejpravděpodobněji cenu zjistíte z dokladu o placení vodného nebo ji můžete zkusit najít na stránkách provozovatele vašeho vodovodu.

Soubory ke kapitole 'Cena vody – vodné':

Zpráva o stavu vodního hospodářství v ČR 2006Zdroj: MZe a MŽP pdf Další informace naleznete v publikaci MZe a MŽP Modrá zpráva 2006.
4.16 MB

Externí odkazy kapitoly 'Cena vody – vodné':

Průměrné ceny vodného a stočného v ČR Garantované odkazy Zdroj: SZÚ Cena vody u nás stoupá.
Vodné a stočné - ceny - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: Sovak.cz Podrobné informace na stránkách Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR.

Patička: