Navigace:

Čistota vod ke koupání v ČR i EU – mapa

Čistota vody ke koupání se vyhodnocuje centrálně v celé Evropské unii. Pobřežní státy se zaměřují spíše na hodnocení mořských pláží. Ve vodě, kde se lidé koupou, se měří celá řada ukazatelů (např. zákal, množství fekálních bakterií, přítomnost nebezpečné infekce apod.). EU zvolila pro zobrazení právě množství fekálních bakterií, které ukazují, že se do vody, kde se lidé koupou, dostává nevyčištěná voda z kanalizace. Na sběru dat o vodě a monitorování stavu životního prostředí v Evropě se podílí také CENIA.

Soubory ke kapitole 'Čistota vod ke koupání v ČR i EU – mapa':

Oficální data o ČR za rok 2007 na stránkách EU (anglicky)Zdroj: Evropská komise pdf Zpráva, mapka a shrnutí.
307 kB

Externí odkazy kapitoly 'Čistota vod ke koupání v ČR i EU – mapa':

Všechny státy EU včetně ČR - odkaz na mapový portál - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: EEA Z přehledové mapy o kvalitě vod ke koupání ve státech EU si vyberte zemi a konkrétní místo, které vás zajímá, a zkontrolujte si kvalitu koupacích vod (data ze sezony 2007).
Kvalita vod ke koupání - oficiální data o státech EU - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: EEA Vyberte zemi a region a podívejte se v Google aplikaci, na jakou pláž se pojedete vykoupat.
CENIA - Evropské tematické středisko pro vodu - externí odkaz Garantované odkazy Zdroj: CENIA Evropské tematické středisko pro vodu (ETC/Water), které je součástí Evropské agentury pro životní prostředí (EEA), sbírá data o vodě a pomáhá monitorovat stav životního prostředí v Evropě.

Patička: