Navigace:

Rybníky

Rybníky v malebné mírně zvlněné krajině mají rádi snad všichni. Méně se už ví, že v takovém rozsahu jako u nás naleznete středověké rybníky málokde. Podle způsobu hospodaření rybníky dělíme na extenzivní, polointenzifikační (hlavně krmení ryb a mírné přihnojování vody) a intenzifikační (s důrazem na maximální produkci ryb). Výlovy rybníků jsou vždy atraktivní podívanou, i když se dnes využívá moderní mechanizace. Na výzkum rybníků a rybničního hospodaření je zaměřen Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický a také specializovaná SŠ a VOŠ ve Vodňanech.

Obrázky ke kapitole 'Rybníky':

Velký Pálenec, výlov rybníka Velký Pálenec, výlov rybníka - detail do nového okna
Zdroj: © Leona Matoušková

Soubory ke kapitole 'Rybníky':

Ryby 2005Zdroj: MZe pdf Ještě více informací (celkový přehled úlovků, chované ryby) najdete v publikaci Ministerstva zemědělství.
1.29 MB

Externí odkazy kapitoly 'Rybníky':

Plán výlovů rybníků - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: Rybářské sdružení ČR Pokud se budete chtít podívat na výlov rybníka, najdete zde přehled výlovů vybraných rybníků.
Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický ve Vodňanech - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: VÚRH JU - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Jeho stránky poskytnou opravdovému zájemci odkazy na odbornou literaturu, různé akce, podrobné informace o výzkumu apod.
Střední rybářská škola a VOŠ vodního hospodářství a ekologie Vodňany - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: SRŠ a VOŠ Vodňany Zájemci o středoškolské nebo vyšší odborné studium pokračujte tady.

Patička: