Navigace:

Rybaření v tekoucích vodách

Chytat ryby v řekách a potocích volně, jak se komu zachce, není možné už dlouhou dobu. V zemích, kde tomu tak je, mají při používání dnešních moderních prutů a sítí vody skoro bez ryb. Vodní toky jsou u nás rozděleny na jednotlivé rybářské revíry (pstruhové či mimopstruhové). Část toků představují také chráněné rybí oblasti, kde je rybolov zcela zakázán. Rybářské svazy regulují lov ryb (dobou hájení, minimální lovnou mírou, vydáváním rybářských lístků a také toky zarybňují atraktivními druhy ryb – např pstruh a lipan ve pstruhových revírech nebo kapr v mimopstruhových. Vysazené ryby (například pstruzi) ale někdy vytlačují pro rybáře nezajímavé vzácné a drobnější ryby a další vodní živočichy. Jsou to rybáři, kdo obvykle jako první objeví havárii na tocích.
www.puretime-real.co

Soubory ke kapitole 'Rybaření v tekoucích vodách':

Ryby 2005Zdroj: MZe pdf Ještě více informací (celkový přehled úlovků, chované ryby) najdete v publikaci Ministerstva zemědělství.
1.29 MB

Externí odkazy kapitoly 'Rybaření v tekoucích vodách':

Český rybářský svaz - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: ČRS Český rybářský svaz obhospodařuje většinu tekoucích vod v Čechách.
Moravský rybářský svaz - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: MRS Na jižní Moravě hospodaří samostatný rybářský svaz. Severní Morava je součástí Českého rybářského svazu.
Rybářské revíry - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: ČRS Kliknutím na titulní stránku pstruhových nebo mimopstruhových (horní úseky toků) revírů se dostanete na jejich podrobný seznam včetně mapek.
Interaktivní statistika úlovků - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: ČRS Celková statistika úlovků jednotlivých druhů ryb na rybářských revírech ČRS.
Test rybářských znalostí pro získání povolenky - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: ČRS Zkuste si interaktivní test nutný pro získání rybářského lístku.
Ochrana ryb, vzácné druhy - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: AOPK ČR V seznamu celoevropsky chráněných druhů si najděte druh ryby, který vás zajímá. Součástí je interaktivní seznam chráněných území, kde druh žije.
Program návratu lososa do českých řek - externí odkaz Další zajímavé odkazy Zdroj: ČRS Navrátit vyhynulého lososa do našich vod se s úspěchem snaží speciální program.

Patička: